Szkolenie pt. ”Bezpieczeństwo przy użytkowaniu maszyn produkcyjnych” 13.06.2017r.

2017-06-27

Spotkanie 13.06.2017 r.

W dniu 13 czerwca 2017 r. odbyło się kolejne interesujące i pożyteczne dla nas szkolenie zorganizowane przez Sekcję Maszynową Oddziału Warszawa (na czele z naszym kolegą Marcinem Andrzejewskim).

Szkolenie pt. ”Bezpieczeństwo przy użytkowaniu maszyn produkcyjnych” poprowadzili Panowie: Błażej Maćkowski (firma Turck) oraz Paweł Olęcki (firma Rektiva). Podczas szkolenia omówiona została problematyka związana z oceną zgodności tzw. „starych” oraz „nowych” maszyn w zakładach produkcyjnych, wymagania minimalne oraz deklaracje zgodności. Dodatkowo Pan Paweł Olęcki przybliżył nam najważniejsze akty prawne dotyczące bezpieczeństwa maszyn. Omówił i pokazał na przykładach sposoby, jakie wykorzystują pracownicy aby obejść zabezpieczenia przy maszynach. Członkowie Oddziału uczestniczący w szkoleniu otrzymali także bardzo ciekawe i praktyczne upominki od prowadzących szkolenie.

Podczas spotkania do Oddziału dołączyło dwoje nowych członków. Witamy serdecznie!

Naszymi gośćmi byli przedstawiciele Oddziału OSPSBHP Warszawa Centrum wraz z Panią Prezes Jolantą Olejko.

Prezes Oddziału Pan Piotr Pietras wręczył naszemu koledze Marcinowi Andrzejewskiemu podziękowanie za realizację zadań oraz duże zaangażowanie w popularyzację zagadnień bezpieczeństwa pracy w 2016 roku.

My dodatkowo bardzo dziękujemy za ciekawe szkolenie!

To było nasze ostatnie spotkanie przed wakacjami, następne planujemy w październiku, pojawił się również pomysł spotkania integracyjnego we wrześniu, ale o wszystkim będziemy informować oczywiście na naszej stronie.

Życzymy Wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji!!!!!!